Гойда, як море, Світязь хвилю синю, Зовуся я окрасою Волині!
9 вихованців КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради з 16 по 22 серпня відвідали Волинську область з дослідницькою метою.
Воли́нська о́бласть — знаходиться на північному заході України в межах Поліської низовини та Волинської височини. Межує на заході з Люблінським воєводством Республіки Польща, на півночі — з Брестською областю Республіки Білорусь, на сході — з Рівненською, на півдні — з Львівською областями України.
В 1983 році у Волинській області створений Ша́цький націона́льний приро́дний парк. Загальна площа парку — 48 977 га. В межах парку є 23 озера. Вони є характерними представниками поліських озер.
В перший день подорожі по Волинській області ми відвідали чотири озера. Піщане озеро запам’яталося нам чистою, прозорою водою та піщаним дном. Озеро Перемут – каламутною водою, зарослями очерету та рогозу, а також великою кількістю перелітних птахів. Озеро Люцимер – своєю назвою, а також майже круглою формою. І найбільше всім сподобалося озеро Світязь, краса якого захоплює подих. Воно найбільше з Шацьких озер. Має глибину 58 метрів, а також острів посередині. Вода в ньому прозора, чиста, майже питна. Має піщане дно і біля берега мілке. Ми відпочивали на березі озера, купалися, приймали сонячні ванни. Дітям дуже сподобалося там. Також ми відвідали Петро-Павлівський чоловічий монастир, який розташований на березі озера Світязь.
Також в м. Володимир-Волинське ми побували в унікальній Василівській церкві –ротонді. За переказами вона збудована в 992 році й висвячена на честь святого Василія, патрона Великого князя Київського Володимира, в подяку за перемогу над племінним об'єднанням хорватів. Зведена за короткий час самою дружиною князя. Відвідали усипальницю великих князів Галицько-Волинського князівства Василька Романовича та Данила Романовича, яка знаходиться вУспенському соборі.
Відвідали Святогорський Успенський Зимненський ставропігійний монастир розташований у с. Зимне. Спустилися печерами у підземну церкву. Всі скуштували воду зі святого джерела. Також нас пригостили трав’яним монастирським чаєм.
Побували у с. Колодяжне де розташований дім-садиба Лесі Українки. Найбільше дітям сподобалася біла хата. Яку батько Лесі побудував за два тижні. Вона дуже любила свій будиночок, свою червону кімнату, та другий поверх для сонячних ванн. Навпроти білого будиночка розташований сірий – для гостей.
Відвідали музей першої світової війни, який розташований у шинку-млині. Він і досі діючий, хоча був побудований у 1906 році.
Найбільше всім сподобалася екскурсія по історично-важливих місцях: Тараканівському форту, Дубненському та Луцькому замках. Діти були просто у захваті від побаченого. Їм навіть перехватило дух. Також відвідали Аптеку-музей, яка працює і зараз. В м. Луцьк є багато різних православних соборів, церкв, греко-католицьких костьолів, німецьких кірх, римо-католицьких парафій і т. д, які не схожі один на одне і вражають своєю архітектурою. Побачили місцевий будиночок з химерами. Місцеві його так і називають, власник екстравагантної будівлі – скульптор Микола Головань – дещо ображається, адже для нього – це добрий сімейний вернісаж, який він будує все життя. Будинок – діюча майстерня. До неї можна вільно зайти, пофотографуватися.
На центральній площі Луцька діти каталися на гіроборді. Від якого були у захваті. Гуляли біля кольорового фонтану.
Враження з цієї подорожі залишилися найкращі і найчудовіші. Хоча дітям іноді було важко в дорозі, але це того варто.