Підсумки Всеукраїнського конкурсу вебсайтів «Літературна візитівка краю» про українських письменників
Національна спілка письменників України разом з Національним центром «Мала академія наук» наприкінці 2019 року оголосили про проведення Всеукраїнського кокурсу вебсайтів «Літературна візитівка краю». Охочих створити сайт про письменника свого краю виявилось немало — 234 команди з різних куточків України зареєструвалися для участі у змаганні, але майже сотня з них згодом з дистанції зійшла.
135 нових вебсайтів про українських письменників — такий результат Всеукраїнського конкурсу «Літературна візитка краю». Це стало помітним явищем, яке активізувало творчість старшокласників, учнів коледжів, технікумів та позашкільних освітніх закладів, звісно, під керівництвом педагогів.
Між найактивніших — Черкаська, Хмельницька, Полтавська, Дніпропетровська, Луганська та Донецька області. Команди діяли по-різному — адже обмежень для творчості не було. Одні присвятили свої сайти сучасникам, інші — класикам. У когось це повноформатний сайт, у когось — сторінка, блог. Одні налягли на пошукову роботу, інші — збирали, структурували та опоряджували матеріали з різних уже наявних джерел.
Мовознавець та педагог Дмитро Кислиця (1912 — 1993 р.р.), який переклав «Спогади» славетного Петра Григоренка, навіть на статтю у Вікіпедії поки що не сподобився. А вихованці гуртка КПНЗ «РайСЮН» «Основи інформаційних технологій» Покровської райради (керівник Дроздова Н.О.), що працює на базі Сонцівського НВК саме його обрали героєм свого хай і лаконічного, але таки самостійного вебсайту.
Визначити переможців — тобто перечитати, переслухати наповнення 135-ти вебсайтів та оцінити їх — було непростим завданням. Журі, яке сформувала НСПУ, працювало понад два місяці й спершу оприлюднило довгий список — 25 найкращих робіт, тоді короткий —7, і нарешті поміж них вибрали 3.
І хоча наші вихованці не стали переможцями, але отримали від благодійників, які від себе, відзначили наших юних дизайнерів, замовивши дарунки з інтеренет-книгарень та надіслали іх на адресу Надії Олександрівни. А ще здобули знання, які в майбутньому вплинуть на вибір професії.
Висловлюємо слова подяки за участь в такому поважному конкурсі Бахтарову Микиті, Дроздовій Уляні, Лагуткіну Роману, Пропс Віктору, Рзаєву Саміру, Щеколкіну Тимуру та Дроздовій Надії Олександрівні. Бажаю всім гарного літнього відпочинку та нових творчих ідей для участі в другому етапі зазначеного конкурсу. Хай Вам щастить!