Освітній хакатон «Мій чарівний кристал»

Date: 13 грудня 2020 о 18:51
164 view

10-11 грудня 2020 року в комунальному позашкільному навчальному закладі «РайСЮН» в рамках STEM-тижня пройшов освітній хакатон «Мій чарівний кристал» , мета якого отримання нових знань про види кристалів та їх застосування в різних сферах життя людини; використання цих знань на практиці під час вирощування кристалів.

До участі в заході долучилися 7 команд – це вихованці гуртків «Пізнай себе» (керівник Касьянова С.В.), «Лікарські рослини» (керівник Козаренко В.І.), «Пізнаємо рідний край»(керівник Ємець О.М.), «Юні бджолярі» (керівник Ставрієцька О.В.),  «Основи фенології» (керівник Перова Н.М.), «Юні охоронці природи» (керівник Богданова О.М.), «Основи інформаційних технологій» (керівник Дроздова Н.О.). Захід проводився в режимі онлайн.

Кожна команда отримала набір по вирощуванню кристалів та завдання -   необхідно було за обмежений період часу виростити кристали, потім придумувати і реалізовувати свої проєкти.  А в кінці  представити свій результат перед журі.

Всі команди підготували свої проєкти -  «Кристали - краса і користь»   проєкт вихованців гурта «Юні охоронці природи». Під час виконання проєкту  учні дізналися, що кристали можна вирощувати не лише з готових наборів, а ще з галунів та солі. Вихованці гуртка «Основи інформаційних технологій» з неменшим захватом взялися до справи і дійшли до висновку, що вирощування кристалів - дуже цікавий процес, що потребує терпіння, охайності, наполегливості. А вихованці гуртка «Пізнаємо рідний край» під час підготовки свого проєкту «Мій чарівний кристал» дізналися про те, що в природі кристали ростуть дуже довго, тому за вирощуванням свого кристалу майже не спостерігали. І були дуже здивовані, що десь через тиждень побачили  чудовий витвір.  А Ексікова Оля провела експеримент по  вирощуванню кристалів з морської солі. Вихованець гуртка «Пізнай себе» Панов Ілля  дізнався про те, що кристали можуть мати всілякі форми  та розміри і утворюються вони трьома шляхами з розплаву, розчину і пару.  Займаючись вирощуванням кристалу з запропонованого набору Ілля отримав свій  абсолютно  унікальний та неповторний кристал і вирішив створити з нього прикраси. Вихованці гуртка «Основи фенології» під час захисту свого проєкту запросили «У світ кристалів» і розповіли про сфери, де застосовуються кристали. А вихованці гуртка «Лікарські рослини»  під час захисту свого проекту акцентували свою увагу на використанні кристалів в ювелірній справі. «Юні бджолярі» вирощували кристали з солі. Потім  вирішили створити «цукровий мате». Кристали вийшли немов осколки льоду, якими можна прикрашати кондитерські вироби.

Хочу подякувати усім учасникам хакатону  - вихованцям за можливість проявити себе, а керівникам за цікавий педагогічний супровід. Без тісної співпраці всі представлені проєкти не були б такими якісними та цікавими. Ви всі талановиті!

Comments:
Only authorized users can leave comments.