КРОКИ ДО НАУКИ
Здатність до саморозвитку, самореалізації є основною ознакою творчої особистості, важливим шляхом формування якої є залучення до науково-дослідної діяльності.
Своєрідним звітом про науково-дослідницьку роботу школярів є традиційна щорічна районна науково-практична конференція «Джерело пізнання», яка традиційно проводиться на зимових канікулах. Її мета - перевірка можливостей учнів у науково-практичній діяльності, підведення підсумків науково-дослідної діяльності за поточний навчальний рік.
Цьогорічна конференція зібрала 16 юних науковців з Гродівки, Новоекономічне, Малинівки, Удачне, Срібного, Миколаївки, Сергіївки, Миролюбівки в стінах районної бібліотеки.
Малаєв Ілля розповів присутнім про користь спілкування з домашніми улюбленцями. Про вирощування кристалів доповідали Приймак Любов, Медвєдєв Нікіта, але найцікавіша доповідь була у Костенко Кирила. Бєлкова Софія дала рекомендації про те, які чаї найкорисніші. Про заходи по економії води розповіла Моісєєва Аліна, а Салтанова Катерина презентувала свої дослідження про стан колодязної води. Чарченко Єлизавета познайомила з проектом по використанню соломи як біотоплива. З порадами по використанню водної дієти виступала Андрусик Валентина, Про бережливе ставлення до місця, де живеш розповіла Анна Рябко. Костенко Анастасія поділилася своїми спостереженнями по вирощуванню саджанців екзотичних фруктів. Дубина Ангеліна вчила квітковим орієнтирам, а Деркунська Анастасія познайомила з методами боротьби зі шкідниками кактусів. Касьян Володимир говорив про те, як бджоли переносять зиму. Про економічну вигоду утримання кролів в приватних господарствах доповідала Маркеєва Віолетта. Про те чи потрібно сучасним учням знання геометрії розповіла Суботіна Ольга.
Досвід ще раз засвідчив, що навчально-дослідницька робота школярів є серйозним фактором розвитку творчого потенціалу учнів. У процесі виконання дослідження у підлітків розвивається науковий світогляд, самостійність і критичність мислення, вміння критично аналізувати, узагальнювати, систематизувати, класифікувати тощо.
Тому, з моєї точки зору, написання наукових робіт, участь у конкурсі - захисті – не тільки цікавий, але й дуже корисний досвід, який стає в пригоді у майбутньому.