«Екологія і здоров’я -2018»
Протягом лютого-березня 2018 року Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром був проведений V обласний конкурс «Екологія і здоров’я». На заочний етап конкурсу було надано 139 науково-дослідницьких робіт. На очний етап було запрошено 92 юних науковця Донеччини з міст: Краматорська, Волноваха, Костянтинівки, Добропілля, Дружківки, Часів Яру, Мирнограду, Торецька, Слов’янська, Новогродівки, Селідове, Покровська, Бахмуту, Білозерська, а також Бахмутського, Добропільського, Волноваського, Костянтинівського, Покровського , а саме з Сергіївки, Гродівки, Удачне, Малинівки, Новоекономічне та Миролюбівки.
Фінал конкурсу проходив 31 березня в Краматорській ЗОШ №25 з профільним навчанням (директор – І. М. ознайомилися з роботами дітей обласного конкурсу-виставки великоднього аранжування «Благовіст» та природоохоронної акції «Проліска». Зразковий танцювальний колектив «Асоль» Палацу культури імені Леоніда Бикова привітав конкурсантів та гостей заходу запальним танком.
Потім розпочався конкурсний марафон – робота секцій. На секції «психологія» 12-15 років Гончар Іван захищав роботу на тему «вплив домашніх тварин на психоемоційний стан людини» і зайняв iiiмісце. В роботі секції «валеологія» прийняли участь Козаренко Марія з роботою «лікарські рослини в народній медицині» та Касьян Володимир, який вчив присутніх як вибрати справжній мед. марія стала лауреатом, а вододимир посів почесне iiiмісце. А на секції «екологія» 12-15 років найбільша кількість учасників – Баришник Ярослав тема роботи « Ландшафти селища Гродівка як середовище життя та об'єкти охорони»; Моісеєва Аліна розповідала про « Моє енергетичне рішення. Де ми втрачаємо воду?»; Чарченко Єлизавета доповідала про «Аналіз та перспективи розвитку біоенергетикив Покровському районі Донецької області»; Костенко Анастасія знайомила про «Стан грунтів у селищі Новоекономічне Покровського району Донецької області та його вплив на здоров'я людини»; Андрусик Валентина давала рекомендації про « Використання шламу як добрива для вирощування рослин, на прикладі йошти». Ярослав, Аліна, Єлизавета зайняли IIIмісце; Анастасія стала лауреатом, а Валентина посіла IIмісце. Бєлкова Софія з роботою «Кофеїн у чаї» та Гребенюк Катерина з роботою «Дослідження якості колодязної питної води у смт. Новоекономічне Покровського району Донецької області» працювали на секції «хімія» і за захист своїх робіт посіли III місця.
Переможці та призери в секціях конкурсу отримали грамоти ДОЕНЦ та пам’ятні медалі, а керівники проектів – подяки Донецького обласного еколого-натуралістичного центру.