Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 9 чоловік

25 річчя набрання чинності Конвенцією про бірізноманіття

Дата: 30 травня 2018 о 10:41
338 переглядів

І занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті виразилося в тому, що на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, було запропоновано всій світовій громадськості в першу чергу звернути увагу на збереження біологічного різноманіття — як живих видів, так і екологічних систем.
У зв’язку з цим, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. В Україні Конвенція була ратифікована у 1994 році. В 2018 році визначається 25 річчя чинності Конвенції про біорізноманіття.

22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. Період з 2011 по 2020 роки Генеральною асамблеєю ООН проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною метою декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки та цільових задач Айті, прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 2010).

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – 25 річчя набрання чинності Конвенцією про бірізноманіття.  З метою збереження біорізноманіття кожна країна-учасниця Конвенції 1992р встановлює систему охоронних територій або територій, в яких необхідно приймати спеціальні заходи для збереження біологічного різноманіття. Вона розробляє керівні принципи відбору, встановлення і раціонального використання охоронних територій або територій, в яких необхідно приймати спеціальні заходи для збереження біологічного різноманіття. Держави регулюють або раціонально використовують біологічні ресурси, що мають важливе значення для збереження біологічного різноманіття. Вони сприяють захисту екосистеми, природних місць мешкання і збереженню життєздатних популяцій видів у природних умовах. Договірні сторони запобігають впровадженню чужорідних видів, які загрожують екосистемам, місцям мешкання або видам, контролює або знищує такі чужорідні види.

  Питання збереження біорізноманіття повинно бути завжди тісно пов’язане з розвитком екологічної освіти та просвіти, підвищенням кваліфікації та громадської свідомості відносно збереження довкілля.

 Колектив комунального позашкільного навчального закладу “районна станція юних натуралістів” Покровської райради Донецької області прагне створити єдиний комплексний підхід до суспільної освіти і навчання  учнівської молоді в галузі збереження біорізноманіття  при виконанні природоохоронних заходів. Напередодні відзначення Міжнародного дня біорізноманіття вихованцями гуртків КПНЗ “РайСЮН” були виготовлені листівки про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження. Була проведена районна учнівська екологічна конференція на тему «раціональне природокористування» учасниками якої стали 11 юних науковців. Перед учасниками конференції з презентацією про біологічне різноманіття виступила методист КПНЗ «райСЮН» Гончаренко Д.Ю. Було звернуто увагу на те, що біологічне різноманіття — це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини і ліси. Багато в чому, виною тому є активна діяльність людини. І занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті виразилося в тому, що на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, було запропоновано всій світовій громадськості в першу чергу звернути увагу на збереження біологічного різноманіття — як живих видів, так і екологічних систем.

У зв’язку з цим, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. В Україні Конвенція була ратифікована у 1994 році. В 2018 році визначається 25 річчя чинності Конвенції про біорізноманіття.

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття: втрата та фрагментація природного середовища; конкуренція з боку інвазивних видів; забруднення навколишнього середовища; глобальні кліматичні зміни; опустелювання; зростання населення і надмірне споживання; безрозсудне використання природних ресурсів.

Більшість з цих факторів є результатом діяльності людини. Одним із способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи.

Вихованцями гуртка «Юні екологи» (керівник Костенко В.Л.) та учнями Новоекономічної школи 22 травня 2018 року до Міжнародного дня біорізноманіття  були проведені наступні заходи:

- підготовлені презентації на тему «25 річчя Конвенції про біорізноманіття», під час перегляду презентації учні дізналися, що видове багатство як тварин, так і рослин стрімко зменшується через антропогенне навантаження на довкілля. Приблизно 8,3% судинних рослин, 31,1% ссавців, 19,7% птахів, 38% плазунів, 26,3% амфібій перебувають під загрозою зникнення. До першого видання Червоної книги України (1980) було занесено 151 вид вищих рослин та 85 видів тварин. До другого, діючого й нині, видання Червоної книги України (тваринний світ – 1994 р., рослинний світ – 1996 р.), включено вже 541 вид рослин і грибів та 382 види тварин.

- керівник гуртка Костенко В.Л. і вчитель образотворчого мистецтва Фоміна Д.А. організували виставку малюнків «Біорізноманіття»;

- вихованці гуртка з керівником провели низку виховних заходів для учнів початкової ланки «Бережімо біорізноманіття» (діти прослухали лекцію, подивились презентації, відгадали загадки);

22 травня відзначається Міжнародний  день біологічного різноманіття. Головне завдання цього Дня  - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.     Вихованці гуртка "Чарівний світ природи" (керівник Парінцева О.І.) за допомогою ілюстрацій, спостережень  спробували зрозуміти поняття "біологічне різноманіття . Важливість того , що наша планета така багата на різновиди комашок, тварин, рослин і як важлива роль кожного у житті планети. Дошкільнята зробили перші висновки, що життя навіть малесенької жабки або комашки  - дорогоцінний скарб всієї планети і потребує нашого захисту та уваги.

Вихованці гуртків «Юні рослинники» та «Природа рідного краю» (керівник Константінова Р.В.)  стали учасниками екологічного заняття на тему «Шумлять дерева мого краю». В ході заняття, яке проходило на території шкільного саду (Піщанський НВК), вихованці більш детально дізналися що таке біорізноманіття і про три головні його компоненти: генетичне різноманіття, різноманітність видів та різноманіття екосистем. Під час подорожі діти розповідали про дерева, які ростуть на території школи і дізналися, що в шкільному саду росте 120 дерев з них 19ялин,10 сосен, 1туя, 24 кущі троянд, каштан та інші дерева.

 Крім того було проведено конкурс малюнків на тему “Здорове довкілля — здорові люди”;  свято на тему “Кольорова планета”, вікторина  “Дивосвіт природи”. Напередодні відзначення цього дня в районі завершився двомісячник по благоустрою та озелененню: висаджено зелених насаджень — дерев -62; кущів- 10; троянд -220, засіяно газонів 450м2.

З 18 по 20 травня 2018 року вихованці КПНЗ «РайСЮН» прийняли участь в обласному зльоті виробничих бригад, аграрних об'єднань загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, який проходив на базі оздоровчого  табору «Брусіно» та Ямпільського лісництва.

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття є чудовою нагодою звернути увагу суспільства на проблему безповоротної втрати багатьох представників флори та фауни Землі, вжиття заходів, спрямованих на досягнення головних цілей Конвенції – збереження різноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття, отримання вигод від використання генетичних ресурсів.
Для стійкого збереження біорізноманіття в майбутньому потрібно, щоб ступінь відповідальності та поінформованості суспільства на всіх його рівнях постійно зростала.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг, що надаються екосистемами. Воно підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як лісове господарство, рибальство, туризм та інших. Зупинивши втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та благополуччя

   

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.