Всеукраїнський науково-освітній семінар-практикум
З 23 по 24 квітня ц.р. у м. Київ Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України, Департаментом екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України, Національним природним парком «Голосіївський», Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та Асоціацією рибалок України провів Всеукраїнський науково-освітній семінар-практикум за темою «Еколого-освітня діяльність як запорука збереження біорізноманіття для сталого розвитку».
Учасниками зазначеного семінару були педагоги середньої та позашкільної освіти, представники громадських організацій, науковці. Донецьку область на цьому зібранні представляли вчитель біології з м. Слов’янськ, керівник гуртка центру позашкільної роботи м. Краматорськ та директор КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради Рикунова Наталія Сергіївна.
На урочисте відкриття завітали поважні гості з Республіки Молдова: Запухлих Августин Григорович – дипломат Міністерства закордонних справ та Запухлих Григорій Васильович – професор, нейрохірург, директор Університетської клініки нейрохірургії при Інституті неврології та нейрохірургії.
В рамках заходу п’ятьом найвідомішим природоохоронцям було вручено відзнаку "Я - ЕКОГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ". 2019 року таку нагороду отримали:
Чистяков Олександр Володимирович, голова Асоціації рибалок України;
Герц Іван Іванович, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
Гавриленко Віктор Семенович, директор біосферного заповідника «Асканія Нова»;
Любінська Людмила Григорівна, член науково-технічної ради Національного природного парку «Подільські Товтри»;
Мовчан Ярослав Іванович, за життєвий екологічний внесок в охорону природи України.
В рамках заходу:
діяла виставка «Еколого-просвітницька та виховна діяльність в збереженні біорізноманіття»; відбулось засідання круглого столу «Еколого-просвітницька та виховна діяльність в збереженні біорізноманіття»; працювали секції: «Співпраця громадських екологічних ініціатив для сталого розвитку», «Кращі практики освіти для сталого розвитку: зміна клімату та енергоефективні рішення», «Точки перетину закладів освіти з установами природно-заповідного фонду»; відбувся тренінг «Шляхи підвищення обізнаності про необхідність захисту озонового шару як запоруки сталого розвитку».
24 квітня за сприяння Асоціації рибалок України та Інституту гідробіології НАН України відбувся практичний екологічний тренінг «Оцінка якості води та екологічного стану водного об’єкту» на озері «Берізка» (Гідропарк).
Результатом роботи Всеукраїнського науково-освітнього семінару-практикуму є прийняття Резолюції з важливими рішеннями та рекомендаціями щодо покращення стану біорізноманіття в Україні.
Всі учасники семінару-практикуму отримали сертифікати.