Всеукраїнський зліт юних дослідників - природознавців
10-13 червня в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України проходив Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців, переможців Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань- 2019» та учасників Всеукраїнської літньої Стартап-Школи «StartChemist».
У Зльоті взяли участь учні з 14 областей з числа переможців всеукраїнських конкурсів аграрного напряму позашкільної освіти. Покровський район представили: Бєлкова Софія, учениця 9 класу Малинівського НВК, вихованці гуртка «Юні бджолярі» (керівник Ставрієцька О.В.) Дерман Олена, Маркєєва Віолетта ,Мельник Олег та керівник делегації Гончаренко Д.Ю.
У рамках заходу відбулася науково-практична конференція юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків нашої країни піднімали та обговорювали нагальні проблемні питання у сільському господарстві України, презентували науково-дослідні роботи та проекти своїх позашкільних закладів. На конференції виступила Бєлкова Софія з доповіддю „Хімічний склад грунтів» та посіла ІІ місце за високий рівень виконання та презентацію науково-дослідної роботи, отримала цінні подарунки від спонсорів заходу.
Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Керівник діагностичних центрів Юлія Шевченко розповіла про напрямки роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід. Співробітники лабораторії провели для юних аграріїв лабораторні практичні заняття з фітоекспертизи, ПЛР діагностики та імуноферментного аналізу рослин. Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю. Організований практичні заняття дозволили учням провести діагностику рослин за сучасними методиками, а також визначати хвороби та шкідники за симптоматичними ознаками й ідентифікувати збудника під мікроскопом.
На селекційні станції компанії «Сингента» школярі детально ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких поліях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, з технологією та приладами для протруєння насіння, а також з сучасними засобами для внесення пестицидів.
Юні природолюби також побували у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка Національної Академії Наук України, переглянули виставу у Київському національному академічному театрі оперетти
13 червня відбулося урочисте закриття та нагородження учасників Всеукраїнського зльоту юних дослідників природознавців дипломами за успішне проходження курсу «STEM – освіта» з агробіологічного напрямку. Додому діти їхали з позитивними емоціями та гарним настроєм!