Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 9 чоловік

Екскурсійний маршрут «Дніпро – космічна столиця»

Дата: 12 серпня 2019 о 11:11
251 перегляд

9 серпня з міста Дніпра повернулися додому учні шкіл та вихованці гуртків Покровського району. Екскурсійна програма "Дніпро - космічна столиця" реалізується за підтримки Донецької обласної державної адміністрації. Метою програми є ознайомлення дітей з культурною та історичною спадщиною України, формування активної патріотичної позиції у захисті довкілля. Для них була підготовлена різноманітна екскурсійно-пізнавальна програма.

Дніпро – затишне індустріальне місто, що вабить туристів своєю сучасністю та просторістю. Місто вміло поєднало десятки унікальних заводів, надсучасні будівлі, хмарочоси, музеї, красиві парки та набережну Дніпра.

Кожен з учасників екскурсійного маршруту «Дніпро – космічна столиця»  знайшов у ньому щось особливе і цікаве для себе.

В перший день діти та дорослі відвідали Дніпровсько-Орільський природний заповідник, де ознайомилися з флорою Дніпропетровщини, пройшлися у сосновому лісі, досліджували сліди звірів.

Загальна площа Дніпровсько-Орільського заповідника становить 3766 гектар, заснували його в 1990 році на базі загальнозоологічного та орнітологічного заповідників. У сумі це становило справжній природний шедевр, всередині якого живуть козулі, олені, дикі кабани, зайці, близько 30 видів риб і майже дві сотні різного виду птахів. Під час екскурсії тут відкривається краса зелених килимів з насиченими полями і лісами, в період осені і зими цікаво спостерігати гладь замерзлих озер, білосніжні узлісся і прикрашені снігом верхівки дерев.

Ввечері був проведений екотренінг «Твій екологічний слід».

Не багатьом випадав шанс побачити справжній космічний супутник зблизька. Але ми відвідали Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, де побачили багато космічних цікавинок.

Національний центр аерокосмічної освіти молоді у Дніпрі засновано 1996 року. На його базі створено єдиний в нашій країні музей, де експонують ракетно-космічну техніку. Чому такий заклад вирішили відкрити саме у Дніпрі, зрозуміло: у цьому місті працює провідне українське підприємство, де виготовляють супутники та зорельоти – «Південмаш». Експозиція музею Експозиція НЦАОМ є гордістю центру. Складається вона з двох розділів: Виставка зразків ракет, космічних апаратів. Частина експозиції розташована на оглядовому майданчику – це справжні космічні станції, штучні супутники, ракети.

Ми завітали до етно-хутора «Козацька січ». Нас  зустріли отаман хутора та його берегиня за всіма українськими традиціями – хлібом-сіллю, а також познайомили з українськими народними традиціями й побутом селян і козаків. 

На хуторі все справжнє – і відновлені хати-мазанки, і домашнє начиння, і селянські знаряддя праці, і бойова зброя. Дуже цікаво було побачити народний одяг, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, скриню з вирізаними орнаментами. Козацькі шаблі, люльки, пістолети – все це дозволили потримати в руках.

Також відвідали мальовниче селище міського типу Петриківка Дніпровської області, яке широко відоме у світі як осередок Українського народного декоративного розпису, історичне коріння якого походить від древніх традицій настінних розписів, що сягають у глибину тисячоліть, аж до часів появи праматері української архітектури – білої селянської хати-«мазанки». Ці орнаменти несли глибоку космогонічну символіку та особливе магічне значення своєрідного оберегу, що як і народна пісня зцілює та оберігає душу людини.  Сьогодні Петриківка є центром сакральної української культури, а Петриківський розпис включено ЮНЕСКО до Списку нематеріальної культурної спадщини людства. В селищі працюють багато майстрів, які передають свою майстерність майбутнім поколінням.

Ми побували в Центрі народного мистецтва «Петриківка», де на них чекав майстер-клас з Петриківського розпису.

Щиро дякуємо організаторам за цікаву та змістовну екскурсію! Сподіваємось на подальшу співпрацю!

                                                                           Керівник гуртків

КПНЗ «РайСЮН»

Покровської райради

Козаренко В.І.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.