«Юннат – це назавжди»
В рамках Всеукраїнської акції «День юного натураліста» 27 вересня 2019 року на базі районної бібліотеки відбулася щорічна районна конференція «Юннат – це назавжди», мета якої – активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи. В роботі конференції прийняли участь вихованці гуртків КПНЗ «РайСЮН» та учні Удачненської школи.
З вітальним словом до присутніх звернулася директор закладу Наталія Сергіївна., яка привітала учасників заходу з Днем позашкілля, побажала дітям та їх наставникам творчої праці протягом навчального року та вручила грамоти переможцям Всеукраїнських та обласних конкурсів.
Першим слово було надано наймолодшим учасникам, вихованцям гуртка «Чарівний світ природи» (керівник Фоміна М.О.), які розповіли про необхідність піклування про природу та пообіцяли берегти її.
Касьян Володимир, вихованець гуртка «Бджолярик» (керівник Семенюк Н.А.) розповів про своє захоплення бджолярством. Розповів Володимир про древню, але незаслужено забуту професією пасічника і наголосив, що в майбутньому стане пасічником.
Учасниця Всеукраїнського форуму юних екологів, що проходив в квітні в дитячому центрі «Молода гвардія» Переясловська Діана учениця Удачненської школи, з захопленням поділилась враженнями про форум та табірне життя. Вихованці гуртка «Основи інформаційних технологій» (керівник Дроздова Н.О.), зробили презентацію свого гуртка, познайомивши присутніх з цікавим світом що зветься комп’ютер.
Далі Павлінова Анастасія, учасниця Всеукраїнського форуму юних натуралістів, вихованка гуртка «Пізнай себе» (керівник Касьянова С.В.), запросила присутніх до віртуальної подорожі в дитячий міжнародний оздоровчий центр «Артек», що знаходиться в Пущі-Водиці (м.Київ).
Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» разом з керівником Костенко В.Л. підготували цікавий відеоролик, в якому закликали бути активними учасниками природоохоронних заходів, піклуватися та зберігати природу.
Далі Афанасьєва Софія Тимофіївна, провідний бібліотекар, запросила учасникам конференції до книжкового джампінгу під назвою «Незвичайні пригоди звичайних книжок». Також діти мали змогу ознайомитися з новинками сучасної літератури та відвідати виставку, що мала назву «Людина читаюча». Цей захід був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!
Після захоплюючої екскурсії у світ літератури, учасники конференції продовжили свою роботу. Призери Всеукраїнських GLOBE ігор 2019 - Моісєєва Аліна,Семенюк Ірина, Коваленко Марія, Зайцева Дар'я, Павленко Мирослава розповіли про Міжнародну програму GLOBE, про те, що стали переможцями GLOBE Марафону і завдяки цьому були запрошені для участі в GLOBE-іграх.
Вихованки гуртка «Юні бджолярі» (керівник Ставрієцька О.В.) Маркєєва Віолетта та Дерман Олена,учасниці Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців, розповіли про найяскравіше враження - екскурсії до лабораторії компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Юні природолюби також побували у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка Національної Академії Наук України, переглянули виставу у Київському національному академічному театрі оперетти.
Гурт «Шалені бджілки»,вихованці гуртка «Юні бджолярі»,стали родзинкою нашого заходу, тому що презентували свій виступ як призери обласного зльоту виробничих бригад та трудових аграрних об'єднань та підняли настрій присутнім запальним танцем.
Завершальним акордом нашої конференції була згадка про одну яскраву та цікаву подію, а саме про участь у пізнавально-дослідницькій подорожі «Дніпро – космічна столиця». Вихованці гуртків «Пізнаємо рідний край» (Ємець О.М.) та «Юні охоронці природи» (Богданова О.М.) поділилися своїми враженнями від екскурсії з присутніми. Діти дізналися багато нового про це місто, відвідали Дніпровсько-Орильський заповідник, Петриківський музей етнографії побуту та мистецтва, де дізналися про історію петриківського розпису та взяли участь в майстер - класі з петриківського розпису. Також мали змогу познайомитися з експозиціями Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова та відвідали парк ракет. Побували в музеї «Громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО». Побачили 4 зони музею. Вуличну експозицію «Шляхами Донбасу» , основну виставкову залу « Битва за Дніпро », залу Світлої Пам’яті Героїв Дніпропетровщини, в панорамному кінотеатрі подивилися цікавий фільм.
Конференція завершилася, але попереду у юних натуралістів Покровського району ще багато цікавих, пізнавальних заходів та перемог!