Всесвітній день водно-болотних угідь
2 лютого увесь світ відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь. Цього року його святкують під девізом: Водно-болотні угіддя та біорізноманіття – що підкреслює важливість водно-болотних угідь і його біорізноманіття.
Рішення відзначати цей день прийняте з нагоди ухвалення Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів («Рамсарської конвенції») 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар, на березі Каспійського моря «Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином як середовища існування водоплавних птахів».
З 1997 року людство відзначає цю дату з метою привернути увагу всієї світової спільноти до проблем водно-болотних угідь та необхідності їх охорони. Такої великої уваги вони потребують через надзвичайно важливу роль у екосистемі всієї нашої планети.
До Конвенції приєдналися вже 171 країн світу, на територіях яких розташовано 2300 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею 249 579 562 гектарів, серед яких і Україна, де мережа водно-болотних угідь міжнародного значення нараховує 50 територій.
Водно-болотні угіддя належать до найбільш продуктивним екосистем світу. Вони є осередками біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування незліченних видів рослин і тварин. Вони підтримують високі концентрації численних видів птахів, ссавців, плазунів, земноводних, риб і безхребетних. Водно-болотні угіддя також є важливими сховищами генетичного матеріалу рослин.
В Донецькій області знаходяться два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Затока Білосарайська та коса Білосарайська» (площа 2 тис.га, Першотравневий район) та «Затока Крива та коса Крива» (площа 1,4 тис. га, Новоазовський район), які розташовані на узбережжі Азовського моря в межах національного природного парку «Меотида». Крім того, на території області існує багато інших водно-болотних угідь, що відповідають вимогам Рамсарської конвенції. Ці угіддя, як правило, використовуються в сільському господарстві, але, одночасно, відіграють важливу роль у збереженні біорізноманіття.
Вихованці гуртків КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради і в цьому році, не дивлячись на те, що був карантин, не залишилися осторонь від питання необхідності збереження водно-болотних угідь. Всі проведені заходи були спрямовані на підвищення обізнаності шкільної молоді по збереженню цілісності та сприятливого екологічного стану водно-болотних угідь. Були проведені виховні години : «Скарби боліт», «Хто мешкає в болоті?»; гра «Склади озеро»; бесіди з використанням мультимедійної презентації «Водно-болотні угіддя – наш природний захист від впливу стихійних лих»; інформаційні години, круглі столи «Значення водно-болотних угідь для підтримки біологічного різноманіття та розвитку туризму»; перегляд відеомультфільмів про водно-болотні угіддя; створено інформаційний куточок «Всесвітній день водно-болотних угідь; проведена лекція «Тваринний і рослинний світ боліт»; масово-виховний захід, присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь, який був проведений у вигляді гри-конкурсів юних природолюбів, а саме конкурс «Знайди зайве»; вікторина «Чи знаємо ми болота?»;конкурс «Розшифруй сканворд» (тема «Рослини і тварини водно-болотних угідь»); «Життя в болоті» :треба визначити видру; ондатру; вихухіля.