«Моніторингові дослідження стану ґрунтів»
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України 27-28 листопада ц.р. провів другий тренінг з п’ятого циклу екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища. Тренінг відбувся за темою «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» на базі агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Його учасники – 40 вчителів природничих дисциплін закладів загальної середньої освіти, завідуючі відділами екології, методисти і керівники творчих учнівських об’єднань екологічного та сільськогосподарського напряму закладів позашкільної освіти, в тому числі і керівник гуртків КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради Донецької області Ставрієцька О.В.
Тренінг відрив та звернувся до педагогів з вітальним словом директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Валентинович Вербицький. Він окреслив завдання, що стоять перед педагогами в умовах нової української школи та наголосив на нових напрямах діяльності закладів позашкільної освіти і, насамперед, в діяльності Національного еколого-натуралістичного центру.
В навчальних аудиторіях Національного університету біоресурсів і природокористування України педагоги познайомились з екологічними проблемами в агробіологічному виробництві, з сучасними методиками збереження ґрунтів України. Цікавою була екскурсія до музею ґрунтів та спілкування з деканом агробіологічного факультету Оксаною Леонідівною Тонхою.
В лабораторіях університету педагоги познайомились з агрохімічними та агроекологічними методами дослідження ґрунтів, з правилами відбору зразків грунту та рослин, підготовкою їх до аналізу, з показниками якості с.-г. продукції.
За допомогою вчених учасники тренінгу опанували методики агрохімічного аналізу грунту; визначення рН водної та сольової витяжки грунту; визначення гідролітичної кислотності за методом Каппена; визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію; розрахунками норми вапна та проведення хімічної меліорації; оптимізації живлення с-г рослин і системи удобрення.
Цікавими були практичні заняття з визначення гумусу, визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію за експрес діагностикою. Педагоги ознайомились з рослинною діагностикою: візуальною рослинною діагностикою, тканинною та хімічною діагностикою. Провели визначення азоту, фосфору, калію, мікроелементів в рослинних зразках за експрес діагностикою.
Відвідування лабораторій «AgriLab» та «Агроскоп» дали можливість уявити сучасний агрохімсервіс в технологіях вирощування с.-г. культур.
Після завершення тренінгу учасники отримали сертифікати відповідного зразка та електронні варіанти методик дослідження якості ґрунтів для дослідницької роботи з учнівською молоддю.