Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 9 чоловік

«Моніторингові дослідження стану ґрунтів»

Дата: 3 грудня 2019 о 12:12, Оновлено 3 грудня 2019 о 12:15
208 переглядів

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України 27-28 листопада ц.р. провів другий тренінг з п’ятого циклу екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища. Тренінг відбувся за темою «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» на базі агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Його учасники – 40 вчителів природничих дисциплін закладів загальної середньої освіти, завідуючі відділами екології, методисти і керівники творчих учнівських об’єднань екологічного та сільськогосподарського напряму закладів позашкільної освіти, в тому числі і керівник гуртків КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради Донецької області Ставрієцька О.В.

Тренінг відрив та звернувся до педагогів з вітальним словом директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Валентинович Вербицький. Він окреслив завдання, що стоять перед педагогами в умовах нової української школи та наголосив на нових напрямах діяльності закладів позашкільної освіти і, насамперед, в діяльності Національного еколого-натуралістичного центру.

В навчальних аудиторіях Національного університету біоресурсів і природокористування України педагоги познайомились з екологічними проблемами в агробіологічному виробництві, з сучасними методиками збереження ґрунтів України. Цікавою була екскурсія до музею ґрунтів та спілкування з деканом агробіологічного факультету Оксаною Леонідівною Тонхою.

В лабораторіях університету педагоги познайомились з агрохімічними та агроекологічними методами дослідження ґрунтів, з правилами відбору зразків грунту та рослин, підготовкою їх до аналізу, з показниками якості с.-г. продукції.

За допомогою вчених  учасники тренінгу опанували методики агрохімічного аналізу грунту; визначення рН водної та сольової витяжки грунту; визначення гідролітичної кислотності за методом Каппена; визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію; розрахунками норми вапна та проведення хімічної меліорації; оптимізації живлення с-г рослин і системи удобрення.

Цікавими були практичні заняття з визначення гумусу, визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію за експрес діагностикою. Педагоги ознайомились з рослинною діагностикою: візуальною рослинною діагностикою, тканинною та хімічною діагностикою. Провели визначення азоту, фосфору, калію, мікроелементів в рослинних зразках за експрес діагностикою.

Відвідування лабораторій «AgriLab» та «Агроскоп» дали можливість уявити сучасний агрохімсервіс в технологіях вирощування с.-г. культур.

Після завершення тренінгу учасники отримали сертифікати відповідного зразка та електронні варіанти методик дослідження якості ґрунтів для дослідницької роботи з учнівською молоддю.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.