«Мігруючі птахи: їх майбутнє - це наше майбутнє-здорова планета для мігруючих птахів і людей»
Птахи – невід'ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому що вони корисні, а й тому що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій, спостерігаючи за ними ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті – це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ.
Птахи – невід'ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому що вони корисні, а й тому що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій, спостерігаючи за ними ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті – це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ.
В рамках святкування Всесвітнього дня мігруючих птахів в гуртках КПНЗ «РайСЮН» Покровської райради Донецької області було проведено багато цікавих та пізнавальних заходів, проводилася роз’яснювальна робота, спрямована на збереження та відновлення орнітофауни й середовищ її існування. Всі проведені заходи об’єднані спільною темою «Мігруючі птахи: їх майбутнє - це наше майбутнє-здорова планета для мігруючих птахів і людей».
Вихованці гуртка « Основи інформаційних технологій » ( керівник Єфремова С.М.) спробували свої вміння в конкурс і електронних малюнків. Кондратенко Ольга підготувала мультимедійну презентацію і познайомила з нею своїх однолітків.
А вихованка гуртка «Географічне краєзнавство» (керівник Перова Н.М.) Моїсеєва Аліна підготувала повідомлення про журавлів та граків. Дівчина зазначила, що батьківщина журавлів — Північна Америка. Журавлі поширені по всіх країнах, крім Південної Америки і Антарктиди. У Японії, Китаї та у В’єтнамі журавлі є символом довголіття. Існує повір’я: розорення гнізда або вбивство журавля принесе нещастя. У світі існує 15 видів журавлів. Аліна також нагадала прикмети, пов'язані з граками-синоптиками.
Махниборода Денис , вихованець гуртка «Пізнай себе (керівник Касьянова С.В.) організував віртуальну виставку, де познайомив однокласників з пеліканом рожевим, огаром та тетеруком. Дрожаліна Діана презентувала свій логотип Дня мігруючих птахів «Повернення додому».
На виховному заході «Міграція птахів» керівник гуртка « Юні фітодизайнери» Тещинська В.М, розповіла вихованцям про міграцію птахів, чому птахи мігрують, чи є міграція складною і небезпечною для птахів, які загрози для мігруючих птахів, як птахи орієнтуються , на якій висоті літають та з якою швидкістю та що таке кільцювання птахів. Вихованці підготували розповідь про пташок, які мігрують, виставку малюнків, поробок « Пташки».
Керівником гуртка «Природа рідного краю» Коврижко О.О. була проведена екологічна вікторина «Як живеться вам птахи!» Вихованці гуртка з великим задоволенням приймали активну участь не тільки в проведенні вікторини, але і у її підготовці . Вони знаходили цікаві факти про мігруючих птахів, складали про них казки,малювали малюнки, робили доповіді та презентації самостійно.
Константінова Р.В., керівник гуртка «Природа рідного краю» разом з вчителем біології та хімії Четверяковою С.В.(Піщанський НВК) організували та провели тиждень приурочений до Міжнародного дня мігруючих птахів. Протягом тижня було проведено: поетичний калейдоскоп «Сонети синього травня»; зоовікторина «Чий це дзьоб та чий це політ?»; творчий брейн-ринг «В світі птахів».
До міжнародного дня мігруючих птахів, вихованцями гуртка «Екологічна студія» (керівник Милейко Т.В.) були проведені такі заходи: вікторина « Які мігруючі птахи у нашій місцевості?», екскурсія на місцевий ставок « На зустріч лебедям», конкурс фотографій « Сфотографуй мене нишком».
Лише усвідомлюючи ту важливу роль, яку відіграють мігруючі птахи у збереженні загального біорізноманіття та видового складу орнітокомплексу нашої країни, ми можемо спрямувати спільні зусилля у здійсненні заходів для збереження місць їх існування. Особливо болісно впливає на птахів господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи і несе для них велику загрозу. Так, ми більше ніколи не побачимо понад 160 видів птахів, тому що вони зникли з лиця Землі. У Європі близько 50% пернатих знаходиться під загрозою зникнення. Тому зараз потрібно задуматися над майбутнім і намагатися зберегти та примножити наших друзів-птахів. Адже вони відіграють значну роль у житті людини: допомагають боротися із шкідниками, знищують бур’яни. І зараз, як ніколи, птахи потребують нашої допомоги. Тож давайте будемо бережливо ставитися до пернатих, щоб майбутнє покоління бачило їхню красу не лише на світлинах, а ще й на природі.