Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 9 чоловік

Лялька- мотанка - душа українського народу

Дата: 26 грудня 2017 о 22:14
429 переглядів

Дотримуючись поради, що робити ляльку-мотанку як оберіг треба тільки в "хороший" період (краще взимку), педагоги КПНЗ «РайСЮН» 21 грудня завітали на гостини до гуртка «Юні охоронці природи» (керівник Ставрієцька Олена Володимирівна), що працює на базі Миколаївської школи.

Саме тому нас і запросили на незвичайне заняття, яке було присвячене  українським   народним  традиціям,  які  ідуть до нас із  сивої  давнини і його тема: « Лялька- мотанка - душа  українського народу.»

          Олена Володимирівна запропонувала дітям і дорослим  познайомитися з  історією виникнення ляльки-мотанки,  її різновидами, значенням  ляльок у  житті українського народу. Під час знайомства з лялькою – мотанкою, ми поринули  у цікаву подорож.

Ляльки - це, свого роду, історія життя людини. Дізналися ми  чому вона так називається? Справа в тому, що виготовлення цієї магічної іграшки - цілий ритуал, і використовувати ножиці, голки та інші колючо-ріжучі предмети заборонялося. Клаптики тканини рвали на менші клапті, скручували нитками - і ось вона, лялька-мотанка.     

      Під час створення ляльки-мотанки кожна дрібниця має своє значення. Так, нитки намотували по ходу Сонця ( із сходу на захід), по спіралі (символ безкінечності духовного життя). При цьому бажали людині для якої робився оберіг добра і щастя, міцного здоров’я, начитували молитви.

 Згідно давніх вірувань, безлика лялька не зможе стати чиїм-небудь двійником, а отже - ніколи не принесе шкоди людині. Причому ні навмисно, ні випадково. Слав’яни були впевнені: лялькам-оберегам не можна малювати обличчя ще й тому, що через очі ляльки в її господаря може вселитися злий дух. Для того, щоб наділити маленьку ляльку-мотанку великою магічною силою, на ляльковому обличчі нитками чи стрічками виплітали кольоровий хрест - давній могутній символ Сонця.

Доречі, якщо іграшки-обереги робили для старших діток, їх обов’язково підзаряджали - власник ляльки-мотанки не повинен був розлучатися з нею на протязі 28 днів (місячний цикл). І господар і лялька разом їли, спали, ходили на прогулянку. Та при цьому мотанку не виставляли на показ, берегли, як зіницю ока. Вважалося, що такий оберіг служить від 3 до 7 років.

Лялька-мотанка – давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості та зв’язок між поколіннями. Існують припущення, що це одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, а її вік сягає близько 5 тис. років. Є також думки, що українські ляльки унікальні, бо вони з'явилися ще тисячі років тому і могли існувати ще за доби Трипілля!

Після цікавої подорожі в екскурс про історію ляльки-мотанки, ми приступили до її виготовлення. Всі  працювали, ні творили ляльку натхненно і з любов'ю. Також діти розповіли про знайомство з майстринею Мацько Анною Олександрівною  та про  виставку    ляльок – мотанок, зроблених  самою  майстринею. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.