3 НЕЗАБУТНІХ І ЧУДОВИХ ДНІ У СВЯТОГІРСЬКУ
Для підведення підсумків за навчальний рік та на честь 100-річчя позашкільної освіти в Україні, Донецький обласний еколого-натуралістичний центр вдруге 20-22 квітня зібрав юних екологів та натуралістів на обласний фестиваль «Природничий калейдоскоп» у Святогірську, які протягом року займалися природоохоронною та просвітницькою діяльністю.
Делегації представляли Маріуполь, Краматорськ, Дружківку, Добропілля, Лиман, Костянтинівку, Мирноград , Мангушський, Великоновосілківській, Волноваський, Мар’їнський, Добропільський, Покровський (вихованці гуртків КПНЗ «райСЮН» «Географічне краєзнавство» - Моісеєва Аліна, Мартиненко Богдан, Приймак Роман; «Лікарські рослини» - Козаренко Марія; «Юні екологи» - Андрусик Валентина) та Костянтинівський райони Донецької області.
Щорічно Донецький обласний еколого-натуралістичний центр проводить плідну роботу з організації та проведення 36 обласних (регіональних) заходів: конкурсів, зльотів, науково-практичних конференцій, акцій, виставок та вікторин, кількість яких постійно збільшується. Тільки у 2017 році у них прийняли участь 35 275 учнів з міст та районів області, а 1 752 стали переможцями та призерами.
1500 дітей протягом цього навчального року шукали відповіді у Відкритому Чемпіонаті з інтернет-вікторин «Знай, люби, бережи»: «Юний аграрій», «Юний еколог», «Юний знавець лісу». Переможці в комплексному заліку на «Природничому калейдоскопі» також отримали свої нагороди – і серед них гурток нашого закладу «Географічне краєзнавство» ( керівник Перова Наталія Миколаївна), який нагороджений грамотою за I місце та пам'ятною медаллю.
20 найактивніших закладів області були нагороджені ювілейними пам’ятними табличками та набором науково-популярної літератури від департаменту екології та природних ресурсів Донецької області. До цієї кількості входить і комунальний позашкільний навчальний заклад «Районна станція юних натуралістів» Покровської райради.
Програма фестивалю була різноманітною і насиченою: це і закладання квітника на честь 100-річчя позашкільної освіти, і майстер-класи з виготовлення макету Землі і вікторини до Дня довкілля, Дня Землі, і вечірній бото-екоквест, до речі в якому команда КПНЗ «РайСЮН» «КАКТУС» посіла Iмісце і нагороджена грамотою і, звичайно ж, урочисте нагородження активістів області грамотами та пам’ятними подарунками, екскурсія до Національного парку «Святі гори», ділова гра «Екологічний парламент», еко-дискотеки, установчі збори зі створення регіонального відділення Всеукраїнської спілки «Дитячий екологічний парламент», заключна лінійка.
Першого дня після вечері відбувся чудовий екологічно-ботанічний квест і протягом години ми всі знайомились з іншими командами, бігали та рахували дерева на території табору, фотографували представників фауни (живі представники вже відправились на відпочинок, то ми знайшли скульптури), обіймали найтовще дерево НА території табору, знаходили сміття (а це було дуже важко – чистота на території табору надзвичайна), імітували цифру 100 власними руками-ногами-тілами та здійснювали багато всіляких веселощів..
Нові знайомства, цікаві заходи, практична природоохоронна робота, засідання дитячого екологічного парламенту, незабутні враження, нові знання та вміння, позитивні емоції, віра в свої сили і бажання працювати й надалі – це той багаж, який взяли з собою учасники фестивалю.