«Джерело пізнання -2019»
Якось символічно співпало, що 15 січня вже в 15 раз пройшла щорічна науково-практична конференція «Джерело пізнання», яка є I етапом Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт унів - членів МАН. Організатором проведення цієї конференції є комунальний позашкільний навчальний заклад «Районна станція юних натуралістів», на базі якого з 1994 року працює філія територіального відділення МАН.
Юних науковців та їх керівників радо зустріли в оновленій читацький залі районної бібліотеки. Цьогоріч заявки на участь в конференції надійшли від 18 школярів нашого району. На конференції працювали секції : географії; правознавства; математики; зоотехнії та ветеринарії; генетиків та селекціонерів; психології; історії та найчисленніша секція – екології.
Костенко Кирил , до речі найменший учасник конференції, з захопленням розповідав присутнім про те, як він займається вирощуванням кристалів. . Перші навички демократії учні отримують в шкільному самоврядуванні наголосила Смірнова Дар'я. Чарченко Єлизавета звернула увагу на те, що в нашому районі є велика перспектива для розвитку біоенергетики. Деркунська Анастасіїя надала поради як на присадибній ділянці можна виростити томатокартоплю. Бєлкова Софія з'ясувала хімічний склад грунтів села Малинівка. Журба Кіра та Суботіна Ольга роз’яснили що таке фрак тали і навели приклади їх практичного застосування. Терещук Ліана довела, що спостерігаючи за поведінкою бджіл можна не тільки передбачати погоду, а й передбачити скільки буде меду. Гребенюк Катерина та Салтанова Катерина закликали присутніх не зловживати кока-колою та жувальними гумками. Анастасія Костенко повідомила про те, що в нашому районі є ще степові ділянки, на яких можна зустріти червонокнижну рослину – ковили і ці ділянки треба охороняти. Козаренко Марія розповіла про бузину трав'янисту та чим вона відрізняється від бузини чорної, про яку ми багато чули. Про вплив на людей та види реклами розповів Гончар Іван. Про те які є породи кролів та як їх тримати, чим годувати розповів Козаренко Микола. Про історію Храму Різдва Пресвятої Богородиці, що в Новоекономічному повідомила Варфоломєєва Дарина. Про причини деградації природніх компонентів, що треба робити із сміттям по черзі знайомили присутніх Дробчак Вадим, Дудля Роман та Деркунський Андрій.
За підсумками журі конференції роботи Чарченко Єлизавети, Терещук Ліани, Гончара Івана,Суботіної Ольги, Деркунської Анастасії рекомендовані для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. Тож бажаємо їм успіху в подоланні ще однієї сходинки до свого Олімпу.