Всеукраїнський семінар-практикум
З 19 по 21 жовтня 2019 року в Міжнародному науковому креативному комплексі MANLAB.CAMP, що знаходиться в Пущі-Водиці м.Київ відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів – членів МАН», координаторів Всеукраїнських відкритих інтерактивних конкурсів «МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ» та «МАН-ЮНІОР ДОСЛІДНИК». З усієї України приїхали понад 20 учасників семінару-практикуму – координатори конкурсу. Покровський район Донецької області на цьому зібранні представляла керівник гуртків КПНЗ «РайСЮН» Козаренко Віталіна Іванівна.
На відкритті семінару з вітальним словом виступив Лісовий Віталій Павлович, завідувач відділу бізнес – освіти та інновацій Національного центру «Мала академія наук України». Він розповів про досвід участі Малої академії наук України в міжнародних конкурсах та про функціонування «Бізнес-інкубатору», а також з цього питання виступили Грітчина Анна Іванівна, завідувач відділу науково-аналітичної роботи Національного центру «Мала академія наук України», кандидат педагогічних наук і Таран Лариса Костянтинівна, завідувач кабінету вдосконалення педагогічної майстерності Національного центру «Мала академія наук України».
Заслухали звіт про проведення Всеукраїнського відкритого інтерактивного конкурсу «МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ» у 2018-2019 навчальному році від Білоус Світлани Юріївни, завідувача філії – науково-дослідної експериментальної лабораторії НЦ «МАНУ».
Кучеренко Наталія Миколаївна, заступник директора Енергодарського територіального відділення МАН поділилася досвідом в організації і проведенні конкурсів «МАН-ЮНІОР» на засадах STEM - освіти як інновації педагогічної діяльності у навчально-виховний роботі.
Мельник Вікторія Вікторівна, вчитель біології та хімії, координатор конкурсів у м. Дружківка Донецької області розповіла як вони організовують та проводять конкурси «МАН-ЮНІОР» на засадах STEM – освіти в номінації «Екологія».
Про навчальні дослідження в ракурсі STEM – освіти розповіла Даньо Людмила Павлівна, координатор конкурсів у м. Одеса.
Працювали плідно – обговорювали доповіді, інформаційні повідомлення про досвід застосування підходів STEM – освіти в різних номінаціях конкурсу, ділилися досвідом підготовки учнів до конкурсів.
Родзинкою семінару було відвідування Національного музею мистецтв м імені Богдана і Варвари Ханенків у Києві. Постійна експозиція якого включає в себе приватну збірку родини Ханенків. Він дуже затишний, атмосфера можна сказати «Домашня», музей з вражаючими експонатами західноєвропейського мистецтва.
На завершення семінару всі учасники отримали сертифікати, а також нові знайомства, гарні враження і чудовий настрій.