У Краматорську відбулась V обласна науково-практична конференція «Біологічні дослідження та винахідництво»
25 січня 2020 року на базі Краматорського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 - дошкільний навчальний заклад) Краматорської міської ради відбулась V обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво». Захід організовано Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Участь у роботі конференції взяли 58 учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти - переможці І (відбіркового) етапу з міст Краматорськ, Костянтинівка, Добропілля, Дружківка, Мирноград, Торецьк, Слов’янськ, Новогродівка, Сіверськ, Покровськ та районів Костянтинівського, Покровського, Великоновоселківського, Мар’їнського, Мангушського, Ясинуватського, Бахмутського та їх наукові керівники.
Почесними гостями заходу стали представники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації; регіональних ландшафтних парків «Краматорський», «Клебан-Бик»; науковці Донецького національного медичного університету, Донбаської державної машинобудівної академії, Донбаської національної академії будівництва і архітектури, Донбаського державного педагогічного університету.
Конференція розпочалась із пленарного засідання, після чого юні натуралісти продовжили роботу за локаціями відповідно до напрямків конференції та представили свої творчі проєкти у наступних секціях:
- «Юний дослідник» - Костенко Кирил захищав роботу «Вирощування кристалів з солі» та посів IIIмісце; Ставрієцький Максим познайомив з роботою «Мій равлик Ахатина» .
- «Юні ботаніки та рослинники» - Житник Катерина презентувала свою роботу на тему «Чорнобривців насіяла мати…», за захист якої зайняла III місце;
- «Юні зоологи та тваринники» - Маркєєва Віолетта виступала з роботою «Дослідження рівню яйценосності бджолиних маток протягом трьох сезонів їх використання»; Акесєєва Віолетта доповідала про «Іхтіофауну водойми с.Заветнє»; Манько Дінііл повідав присутнім про «Розмноженння хвилястих попуг» і отримав III місце.
- «Винахідницькі та раціоналізаторські проекти еколого-натуралістичного напряму» Скрипник Єлізавета презентувала роботу про те, що «Сміттєзвалища руйнують наше життя»; Гончар Ксенія пояснювала присутнім про «Вплив реклами на споживчу поведінку людей з різним типом темпераменту»; Бєлкова Софія познайомила присутніх про «Хімічний склад кімнатної рослини Колізії запашної», за захист своєї роботи отримала IIIмісце; Гребенюк Катерина доказувала присутнім про те, що «Жувальна гумка - небезпечна насолода».
Всі призери та найактивніші учасники конференції отримали грамоти Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та пам'ятні матеріали від представників регіональних ландшафтних парків області. Керівники також були відмічені подяками.
Бажаю юним науковцям району та їх наставникам продовжувати займатися дослідницькою діяльністю, підкорювати нові вершини знань і не зупинятись на досягнутому.