Дебютний виступ на Всеукраїнському конкурсі «Еко-Техно-Україна 2020»
4-7 лютого 2020 року у м. Київ проходив Всеукраїнський конкурс «Еко-Техно-Україна 2020» національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів ISEF 2020 (International Science and Engineering Fair)». Переможці цього проєкту представлятимуть нашу державу на світовому фіналі конкурсу ISEF у травні цього року в місті Анахайм, штат Каліфорнія, США.
Конкурс проводився у два етапи: – І етап тривав з 17 вересня до 27 грудня 2019 року. На цьому етапі проводили реєстрацію та заочний конкурс тез наукових досліджень. На конкурс подали заявки більше ніж 500 учнів 8-10 класів з 20 областей України, понад 200 учасників були запрошені до участі у ІІ фінальному етапі, в якому прийняла участь вихованка гуртка «Пізнай себе» КПНЗ «РайСЮН , учениця 8 класу Гродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гончар Ксенія разом зі своїм керівником Касьяновою С.В.
4-го лютого на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського розпочалися фінальні змагання національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів ISEF (International Science and Engineering Fair) “Еко-Техно Україна 2020”. "Я хочу наголосити на тому, що цей захід є дуже важливою можливістю, яку ви даєте молодим людям, майбутньому України, молодим науковцям зібратися тут, показати свої роботи, поспілкуватися між собою, а в майбутньому побувати і поспілкуватися за межами України і долучитися до розв'язання проблем у різних галузях", – наголосив Шон О'Хара, аташе з питань культури посольства США в Україні.
Протягом трьох днів учасники презентували свої проєкти, відвувався публічний стендовий захист за категоріями конкурсу та закритий захист проєктів перед журі. Це був дебютний виступ для нашої вихованки на такому серйозному конкурсі.
В Українському домі 7 лютого церемонію нагородження вітальними словами розпочали Алла Дмитрівна Середницька (начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України) та Сергій Іванович Пирожков (віцепрезидент НАН України). . Ксенія не потрапила до числа переможців, але отримали нові знання, які їй знадобляться в майбутньому.
Як вважає Світлана Вячеславівна , що цей конкурс перша сходинка, що дає путівку у майбутнє, у якому буде можливість безпосередньо розвиватися і знаходити непрості рішення чи прості рішення непростих проблем.
Новим науково-дослідницьким проектам –бути!