Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 9 чоловік

Про інтернет-конференцію «Мислення логічне, креативне, критичне»

Дата: 12 квітня 2020 о 17:04
150 переглядів

11 квітня 2020 року - це був неймовірно насичений день. Я прийняла участь в інтернет-конференції «Мислення логічне, креативне, критичне» де 7 професійних спікерів поділился своїм досвідом та дієвими лайфхаками! Конференція була організована українським освітнім онлайн-порталом для вчителів «На Урок».

Ганна Сукачова – «Як швидко треба бігти, щоб залишатися на місці?»

Розвивати логічне, креативне та критичне мислення неймовірно важливо. І на щастя, ми маємо безліч можливостей для цього. Але як не розгубитися у їхній кількості? Лекторка радить перш за все поставити собі запитання «Що я думаю про це? Навіщо це потрібно учням?».

 Лекторка радить звернутися до наступних методів:

ставити дітям більше запитань («тонких» і «товстих», метод контрольних запитань);

працювати з зображеннями та рисунками (ментальні карти, ребуси, кроссенси, хмари слів, стрічки часу тощо);

працювати з текстами (створювати плани роботи, виконувати вправи на редагування, вигадувати альтернативні історії тощо).

Також Ганна Сукачова дала кілька цікавих порад щодо оцінювання робіт учнів, які точно допоможуть досягти максимальної ефективності.

Тетяна Бондар – «Критичне і креативне мислення: ресурси і практики»

Критичне та креативне мислення неймовірно важливі, адже саме вони допоможуть людству вижити у сучасному  світі – нестабільному, невизначеному, складному та неоднозначному. Що ж робити? Лекторка радить звернутися до нейропедагогіки: задіяти нейрохакінг, освітню кінезіологію, тайм-менеджмент та конгнітивний менеджмент, а також різноманітні методики розвитку мислення (скрайбінг, креативне письмо, інтелект карти тощо). Де їх узяти? Як дізнатися про них більше? Тетяна Бондар порадила безліч корисних книжок та онлайн-ресурсів, які стануть справжньою знахідкою для педагога та допоможуть зробити свою роботу ще ефективнішою! 

Інна Іванова – «Дистанційка: креатив для вчителя, або секретики, які знають всі»

Коли карантин тільки почався, всі були впевнені, що він ненадовго, і активно взялися до творчої роботи. Але все пішло трохи інакше і тепер багато педагогів відчувають виснаження. Саме тому під час свого виступу Інна Іванова вирішила поговорити про креативне мислення для вчителів та про те, наскільки важливо бути уважними не лише до учнів, а й до себе,  особливо зараз, в умовах дистанційного навчання. Але насправді не так уже і просто розвантажити себе тоді, коли ти вже звик до величезного об'єму роботу. У уьому випадку лекторка радить звернутися до правила «Айсберга» та тричі запитати себе «Чому?». Також спікерка надала рекомендації щодо оптимальної організації навчального процесу і прийомів, які можна використати у роботі з учнями.

Людмила Ющенко – «Від конвеєрного до критичного мислення»

Одне з завдань учителя – показати дітям щлях від конвеєрного до критичного мислення. Саме цій темі присвятила свій виступ Людмила Ющенко. Лекторка звернула особливу увагу на сам зміст поняття «критичне мислення» та його властивості – всі ці нюанси варто розуміти, коли ми починаємо працювати з дітьми.

Якими ж методами скористатися? Спікерка радить частіше вдаватися до аналізу та когнітивної логіки, а також не забувати про такі цікаві та дієві методи як «Кубик Блума», «Кола Венна», «Т-схема» тощо. Також лекторка навела конкретні приклади застосування прийомів для розвитку критичного мислення та прокоментувала особливості роботи з учнями.

Олена Пархоменко – «Дивлюсь/Думаю/Цікавлюсь: розвиток логічного мислення через мистецтво»

Якою має бути логічна людина? Вона може робити правильні висновки, знаходити оптимальні шляхи для вирішення проблем, розуміти причинново-наслідкові зв'язки тощо. А як зробити такими людьми своїх учнів? Та ще й організувати процес так, щоб їм було цікаво? Спробувати попрацювати з творами мистецтва (картинами) та проанілізувати їх з точки зору логіки. І зробити це можна, застосувавши техніки WMYST, WGOW та «Міркування плюс уява», які можна використати фактично на будь-якому уроці, більше того, вони будуть цікаві учням різного віку. Лекторка детально розповіла про ці чудові техники, особливості їх використання та переваги, а також продемонструвала практичні кейси роботи та аналізу творів мистецтва. Це цікаво!

Євгенія Дегтяренко – «Розвиток критичного мислення на уроках природничого циклу як наскрізного вміння учня НУШ»

 Євгенія Дегтяренко зауважила, що оскільки критичне мислення є однією з ключових компетентностей випускників НУШ, його розвитку приділяється величезна увага.

І значну роль у формуванні критичного мислення відводять активному навчанню, що припускає постановку питань, дослідження й вивчення, що направляється самими учнями. Спікерка продемонструвала, якою має бути структура такого уроку та навела приклади методів, які варто використовувати для розвитку критичного мислення:

Кластер.

Асоціативний кущ.

Дерево передбачень.

Кошик ідей.

Передбачення на основі опорних слів.

Займи позицію.

Ажурна пилка.

Ромашка Блума тощо.

Лекторка окремо зупинилася на кожному з етапів уроку (виклик, осмислення, рефлексія) та надала практичні поради щодо роботи під час кожного з них.

Не дивлячись, на те  що була субота, день промайнув дуже швидко. Справді було дуже цікаво та пізнавально.  З отриманими прикладами, які варто використовувати для розвитку у  учнів   креативного, логічного та критичного мислення  познайомлю  після карантину своїх колег.

Директор КПНЗ»РайСЮН»

Н.Рикунова
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.